| anonim_4396 a întrebat:

am o mica (MARE) problema cu laptopul meu, e un oshiba satellite modelul c660d si am reusit sa ii pun o parola pe bios pe care nu mi-a mai amintesc. Acum cand deschid laptopul imi cere direct parola si nu mai pot face nimic. Din cate am cautat pe net tot ce trebuie sa fac e sa ii scot bateria sau sa fac un jumper. Problema e ca nu stiu unde se afla acestea, daca cineva are vreo resursa unde as putea sa gasesc unde sa fac jumperul as fi recunoscator.
(rezolvari de genu "ia-l si dul la service" nu imi sunt de folos)
Multumesc

1 răspuns:
| 4ndr33y a răspuns:

E mai usor de localizat bateria, oricum trebuie sa-ti faci acces la placa de baza si pentru una si petru cealalta deci dezasamblare in orice caz.