Întrebare recomandată | VOLVO a întrebat:

am o mica rugaminte pentru cunoscatori. vreau sa imi fac singur o orga de lumini. si cine ma poate ajuta sa aflu de ce componente electrice am nevoie si modul lor de lipire pe placa. orga vreau sa o fac ca in linkul de pe youtube postat mai jos.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=k q6wW5g5zUg

vreau sa imi ziceti toti tranzistorii de care am nevoie si o schema dupa prinderea lor. una clara. mersi mult!

Răspuns Câştigător
| VOLVO explică (pentru SuicideSilence):

Sall. mersi. stiu linkurile. dar vroiam sa ma ajute cineva cu rezistorii si cu sigurantele. nu stiu de care imi trebuie si in ce fel sa le leg intre ele.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cata electronica stii si ce scule ai?

| VOLVO explică (pentru neutrino):

Scule am de toate. electronica cunosc, mai putin cu cifrele alea de la diode si rezistori.