| angelwithgreeneyes a întrebat:

am o problema

am luat o cartela frog cu 5 euro
am bagat-o in telefon apoi...
ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
| MeoKidu a răspuns:

Buna!
Suni la *100#, dai 3 (activare extraoptiuni), iar după 1 (Activare FROG Promo), aştepţi să se confirme.
Setările pentru Internet Web'n'Walk (rafic nelimitat oferit de FROG) le poţi face manual:
"Name:cosmote internet
Apn:wnw
Proxy:10.252.1.62
Port:8080
Username:wnw
Password:wnw
Server:not set
Mmsc:http://m.webnwalk.ro
Mms:not set
Apn type:default"
Sau poţi trimite mesaj fără text la 6381 şi aştepţi să le primeşti şi dai save/salvare.
Bye!

| YoSiAtat a răspuns:

Trebuie sa apelezi 1234 si urmeaza instructiunile, la un moment dat ti se va cere sa introduci un cod de reincarcare, apoi introduci codul cartelei valorice ale tale in valoare de minim 4 euro, in cazul tau 5 euro. Si gata, cartela ta frog este activata si primesti lunar un bonus de 1 euro.

| YoSiAtat a răspuns:

Nu exista Cartela Frog cu numar care sa aiba credit initial 5 euro! Cartela Frog este inactiva si are credit 0, iar pentru a o activa ai nevoi de un cod de reincarcare de minim 4 euro.

| angelwithgreeneyes explică:

Cu numar

| crblsaff a răspuns:

Sa intrebi prietenii ce numere de tel au pe frog sau depinde ce extraoptiune ai :d si sa suni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca reincarcai cu 6 euro puteai sa-ti iei extraoptiunea frog cu 3000 de minute si sms in cosmote, vorbit nelimitat si sms nelimitat in frog, 75 minute nationale si internationale, toate servicile si extraoptiunile (de date si celelalte) incluse. Cu doar 6 euro lunar.
Si eu mi-o iau big grin
Sper ca te-am ajutat.