| Piticaaaaa a întrebat:

Am o problema cu router-ul wireless...nu pot sa vad parola la retea. Am folosit programul Wireless Key Wiew si imi apare acolo o parola,am incercat sa ma conectez, dar tot nu merge. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Nu ai cum sa vezi, daca e routerul tau, intra in browser (chrome.mozila)
tastezi 192.168.1.1 sau 0.1 la sfarsit depinde de router
bagi username si parola in general admin si admin.
cauti wan sau wireless si mergi la tabul security, acolo iti pui parola dorita.
daca nu reusesti anunta-ma
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| Piticaaaaa explică (pentru SasNetRomania):

Multumesc! am facut ce mi-ai spus si uite ce imi apare http://www.upload-image.info/img-52b4e34937f37.html.Trebuie sa debifez acolo la WEB sau ce trebuie sa fac?

| Piticaaaaa explică (pentru SasNetRomania):

Daca intru la Basic->WAN, nu imi apare nimic cu "security"

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere ajutorul celor de la are ai router-ul.
Pa, pa.

| doctorandus a răspuns:

Daca instalezi Debian, instaleaza aircrack-ng, reaver si bully (unele dintre ele trebuie compilate) si daca ai norocul sa-ti mearga cardul wireless in mod de monitorizare poti sparge parola in trei-sase ore. E ilegal doar daca spargi parolele vecinilor.

| SasNetRomania a răspuns:

Basic-wireless lan.
auth type WEP 128...
apoi astepti ..va aparea un nou popup iar jos la key 1 pui parola.
daca nu reuesti.
contact me
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| Piticaaaaa explică (pentru SasNetRomania):

Daca intru la Basic nu imi apare nimic cu "wireless"

| Piticaaaaa explică (pentru SasNetRomania):

Am reusit pana la urma, iti multumesc mult!

| SasNetRomania a răspuns (pentru Piticaaaaa):

Cu multa placere, daca mai ai probleme contact me