| Deea5339056 a întrebat:

Am o problema cu sunetul, cand ascult melodii nu se aude bine, am Windows XP si am programul Realtek HD audio manager, am umblat haotic in el... Nu stiu cum sa fac sa se auda iarasi normal!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Pai da, daca ai umblat in el inainte sa aiba problema asta, e posibil sa fie din cauza ca ai umblat.
Daca ai umblat dupa problema respectiva, e posibil sa fi modificat anumite chestii pe acolo, de nici ca-l mai faci la loc.
Asa ca, cea mai buna metoda, mi se pare mie, este sa notezi numele programului respectiv undeva, si sa incerci sa descarci de pe net o versiune mai noua, sau aceiasi, nu conteaza, dar sa stergi programul actual, si sa instalezi din nou, cu setarile initiale.

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Daca nu a mers umbland in el, noteaza-ti numele driver-ului pe ceva, sterge-l, si apoi descarca-l din nou de pe net, incearca sa gasesti si o versiune mai noua.

| Deea5339056 explică (pentru MenInShadow):

Pai asta e adevarata problema ca am umblat haotic si fara sa-mi dau seama ce fac in el, poate nu am formulat eu bine happy!

| Deea5339056 explică (pentru MenInShadow):

Mersi mult! A functionat!

| MenInShadow a răspuns (pentru Deea5339056):

Pai da, daca ai umblat in el inainte sa aiba problema asta, e posibil sa fie din cauza ca ai umblat.
Daca ai umblat dupa problema respectiva, e posibil sa fi modificat anumite chestii pe acolo, de nici ca-l mai faci la loc.
Asa ca, cea mai buna metoda, mi se pare mie, este sa notezi numele programului respectiv undeva, si sa incerci sa descarci de pe net o versiune mai noua, sau aceiasi, nu conteaza, dar sa stergi programul actual, si sa instalezi din nou, cu setarile initiale.