| Andutsaa a întrebat:

Am o problemuta la care nu ma pricep. Cand porneam calculatorul se aprindeau niste leduri. Acum cand il pornesc se aude acel "zgomot" dar nu se aprind beculetele acelea,nici monitorul,nimic. Doar acel zgomot, care daca stiu eu cate ceva, cred ca e ventilatorul big grin. Ce ar putea fi? Care e motivul si ce'as putea face? A iesit din garantie de mult! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Pot fi multe motivele... Poate fi o sursa defecta, poate fi o placa de baza defecta, o placa video defecta, sau un bios stricat.

Se aude vreun zgomot, bipait lung, sau intrerupt?

| Andutsaa explică (pentru Seby90):

Nu,nu se auzea nimic. Din fericire, s-a rezolvat problema. Culmea, intr-un mod foarte... ciudat. M-am impiedicat de un cablu, am dat cu piciorul in unitate si a pornit! laughing Sper sa nu se mai repete, multumesc mult pentru raspuns! >big grin

| Seby90 a răspuns (pentru Andutsaa):

Inteleg, ma bucur mult pentru tine.

4 răspunsuri:
| AnonymousQ666 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema..la 2 zile dupa ce mi-am luat un laptop..calculatorul nu a mai mers. Unitatea functioneaza, dar monitorul nu.

| katey3 a răspuns:

Din ce-ai zis tu, am patit si eu odata asa, imi era monitorul ars.