| MaDroghezCuFericire a întrebat:

Buna am si eu o intrebare:
Am telefon si internet de la Romtelecom acum mi-am bagat de la ei ca inainte am avut de la cei cu cablu si de cand mi-am bagat net de la Romtelecom cand mama foloseste telefonul si eu sunt pe net pica netul temporar de vreo 3 minune.Inainte am avut doar telefonul de la romtelecom si am unul in bucatarie si unul in coridor(hol)si ei spuneau ca daca nu am telefon la mine in camera adica in camera unde vreau sa imi bag net am avut 2 telefoane la fel dar pe al treilea ni la dat o femeie care sia bagat si ea dar inainte de noi si nu il mai trebuia ca acela era rezerva lui si toate 3 telefoane sunt cuplate unul de altul adica in camere diferite dar suna toate deodata si la oricare raspunzi este tot aceeasi.Problema este aceea cu netul ca, cand mama foloseste acele 2 telefoane sa sune undeva sau sa raspunda pica internetul dar daca il foloseste pe acesta de la mine din camera nu pica. Ce trebuie sa fac sa nu mai se intample asta dar sa nu sun la cei de la romtelecom imi ziceti voi daca se intampla si la voi tot acelasi lucru.Multumesc anticipattongue

2 răspunsuri:
| Gmcc a răspuns:

Scoate celalte telefoane si folosestel decat pe cel care merge fara sa mearga netu! Sau daca vrei sa ai toate telefoane suna la Romtelecom si spune-le ca ai o problema si daca iti spun ca o sa vine le zici ca daca nu vin repede o sa te retragi de la ei ca asa nici nu te baga in seama! Ps: Am patit-o!

| Ingerintunecat92 a răspuns:

Simplu,scoate cele 2 telefoane la cere zici u k iti cade netu.eu 1 nu am auzit k ai mai multe tel la un modem!
ori asta, ori ii suni pe iei si le spui problema.