| Maria_Anna_1997 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare pentru voi, ieri s`a rasturnat un pahar cu apa pe tastatura laptopului ( laptopul fiind inchis in momentul respectiv ) am sters repede apa si a stat inchis ceva ore. cand l`am deschis de abia s`a deschis si facea figuri..gen nu mai mergeau unele taste, se deschidea totul greu si chestii din astea. apoi l-am lasat inchis peste 12 ore ca sa se poata evapora apa..acum cred ca s`a dus toata apa si astept sa inceapa sa isi revina complet. aveti idee daca trebuie sau daca pot sa ii mai fac ceva ca sa isi poata revenii tastatura?
Va multumesc anticipat. happy

2 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Mergi la un service! Sunt rare cazurile cand se rezolva de la sine! Si nu il mai pune in functiune pana nu rezolvi problema. Succes!

| 4ndr33y a răspuns:

Crezi ca daca a stat inchis l-a salvat? Tu nu sti ca laptopul are baterie iar componentele sunt mereu sub tensiune electrica? Nici in 96 de ore nu se va evapora apa daca a patruns sub tastatura sau mai adanc si probabil se va face condens pe componente si se va arde. Cel mai bine ar trebui sa-l duci la cineva ca sa il desfaca.