| KaTTaLiN a întrebat:

Buna am si eu o problema cu Messengerul.
Am primit un mesaj cu textul "Picture big grin. link."( la link era de descarcai un fisier. exe). L-am deschis si am dat Run si de atunci am urmatoarea problema: cand pornesc PC-ul se inchide Automatic Updates si Cand intru pe mess la un interval de timp trimite acelasi mesaj ce l-am primit si eu.
Cum sa fac sa scap de acest "virus" ca imi face numai probleme?

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

L-am avut si eu... uite aici :
http://www.faravirusi.com/......%E2%80%9D/

| Robert a răspuns:

Iti dau un sfat.Foloseste un antivirus bun.Nu mai deschide fisiere cu terminatie.exe ca sunt virusi.Numai deschide orice link la intamplare ca ti-a zis nu stiu cine ca e nu stiu ce.Foloseste internet Explorer ultimul, e foarte destept si are multre filtre.Ca sa scapi de acel virus trebuie sa-l schimbi adica sa reinstalezi.

| MariusUCV a răspuns:

Schimba-ti windows-ul big grin