| alexronaldo77fde a întrebat:

Am un Huawi ascend y-530. Introduc cardul micro SD de 8 GB in el..in citeste. Cand incers sa descarc aplicatii imi spune,, Nu exista spatiu sufucuent pe dispozitiv".Am dat la setari >= stocare >=locatie de stocare implicita si am pus Card SD) Ce sa ii fac? Am incercat sa il formatez.

2 răspunsuri:
| dandana2015 a răspuns:

Muta din aplicatiile existente pe card, asa iti faci spatiu pe tel si te lasa sa descarci alte apl.

| alexronaldo77fde explică (pentru dandana2015):

Eu am 1 G apatiu pe telefon..am 8 Gb pe card.sa zicem ca vreau sa descarc o plicatie de 2 Gb. Ce rezolvare ai?