| havirneanu a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire 5733Z si as dori sa bootez windows xp dar se pare ca nu pot! stiu ca din fabrica accepta doar win 7 si win 8 dar nu se poate chiar pune windows xp?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Binenteles ca se poate!
Intri in bios si undeva vei gasi 2 variante de operare : IDE si SATA!
Trebuie sa schimbi, daca e la ide pune-l la sata sau invers si vei putea instala suta la suta! Bafta!

3 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Se poate, sau sa formatezi partitia C sau sa creezi alta si in ea sa instalezi

| havirneanu explică:

Pai am facut si cd bootabil si USB bootabil am umblat in BIOS degeaba... Cei de la ACER mi-au zis ca au conceput PC-ul in asa fel incat sa nu accepte versiuni de OS mai vechi de VISTA

| Rakumm a răspuns:

laughing Normal ce se poate! Ai incercat sa faci un CD bootabil cu Win xp? si sa incerci sa il formatezi daca nu iti boota trebuia sa intri in BIOS si sa selectezi de unde sa iti booteze windosul happy