| anonimul234 a întrebat:

am vrut sa il deschid un fisier dar am apasat din greseala si am dat cu windows media center si toate programele de pe desktop s-au deschis cu windows media center si nu stiu ce sa fac ca sa le aduc la normal. Pls help si scuze daca am pus la categoria gresita.

1 răspuns:
| Rapking a răspuns:

Selectezi optiuni din click dreapta apoi selectezi optiunea ''open with''sau 'deschide cu' ai programele pe care pc-ul le considera adecvate pentru acel fisier sau poti sa selectezi tu alt program daca nu iti apare acolo din optiunea ''chose default program'' sau ''alege programul de baza'' sper ca ti-am fost de ajutor