| Silviualexandru999 a întrebat:

As vrea sa stiu diferenta la gaming dintre google Nexus 7 2012 si google Nexus 7 2013, in principiu daca merg la fel jocurile pe amandoua sau unele merg cu lag. Si as vrea sa stiu diferenta difuzoarelor, Nexus 7 2013 are difuzor stereo, iar celalalt doua difuzoare, care se aude mai bine? Dau funda big grin.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai aia din 2013 are procesor quadcore de 1, 5 (cealalta de 1, 2), RAM de 2GB (cealalta 1GB), placa video adreno 320 (care e mai puternica de 250% fata de nVIDIA tegra). difuzoarele sunt la amandoua la fel, nu cred ca este vreo diferenta. jocurile ar trebui sa mearga la amandoua la fel, acum depinde si ce jocuri desigur, oricum cea din 2013 este mult mai performanta dar amandoua sunt destul de performante pentru cam toate jocurile de pe platforma android.