| nicusor123 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum pot scrie pe un sait un cuvant pe care sa dai click si sa te duca pe alt sait.Ca de exemplu sa scriu cuvantul "trei" si daca dai click pe el sa te duca pe alt sait.

9 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Invata si tu HTML si nu o sa mai ai probleme de genul asta cat despre codul pe care il vrei este de genul urmator:
cuvantul dorit
Pentru alte lucruri interesante despre calculatoare trage un ochi si aici: http://www.tutorialepc.ro

| jabiilord a răspuns:

Din pacate codul TPU nu accepta in comentarii cod html asa ca uite aici un exemplu: http://www.w3schools.com/html/html_links.asp

| radiounivers a răspuns:

Text

| radiounivers a răspuns:

Html pentru incepatori

Http://94. 177. 108. 26/html pentru incepatori.html

| warGamer a răspuns:

Salut
daca mai ai nevoie de ajutor in html te pot ajuta eu si combinat cu css si javascript...

| nicusor123 explică:

La mine pe sait

| nicusor123 explică:

Mai nu inteleg ce spuneti

| Micutzu1995 a răspuns:

Ce fel de limbaj folosesti?
Adica iti trebuie pentru HTML, sau alt limbaj pentru creearea unei pagini Web?
Pentru HTML:
Link text
Exemplu:
Click aici

| Micutzu1995 a răspuns (pentru Micutzu1995):

Da....nu stiu de ce nu merg exemplele.
Le scriu inca odata.
"a href="link">Text"
Tu pui fara ghilimelele de la inceput si de la sfarsit.