| simina96 a întrebat:

Azi am observat o problema cu telefonul meu Samsung Galaxy S6.Cand il deblochez,touch screen-ul nu functioneaza corespunzator. Efectueaza comanda pe care i-o dau,dar pe urma merge aiurea,imi iese din meniu si face chestii care nu il pun eu sa faca, scuze daca nu sunt destul de explicita nu prea ma pricep.Care ar fi cauza? Problema a aparut dupa ce l-am tinut in mana mai mult timp afara. Posibil sa il fi afectat zapada si frigul? Ce as putea sa fac innafara sa il duc la service? De mentionat: cand e inchis nu efectueaza comenzi aiurea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista posibilitatea sa-l fi afectat frigul, merge in lag practic, dar si dupa un restart face tot asa? Nu-i da factory reset ca nu vad rostul. Incearca sa-i dai stergere total din smart manager, ca sa iti goleasca cache si supraincarcarea ramului. E mai greu cu frigul acum, si mie la j5 imi facea o figura de genul, dar dupa un restart si o curatire cu smart manager si-a revenit, l-am lasat la caldura putin, chestii normale de facut, daca nu isi revine, ai putea sa-l trimiti si in garantie.

| simina96 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns.I-am dat restart, am mai eliberat din memoria ram, am sters cache-urile si-a mai revenit partial, inca face figuri dar nu asa dese la fiecare deblocare.Il mai tin un pic la caldura si nu il mai folosesc un timp. Sper sa isi revina pana maine.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca e de la frig. Tine-l mai protejat cateva si vezi daca-si revine.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Posibil sa fi facut un pic de condens in interior. Lasa-l in casa un timp sau intr-un loc mai caldut (max. 40 grade) cateva ore sau 1-2 zile maxim. Daca nu se rezolva de la sine ar trebui mers in service si vazut acolo care e problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai cumva memoria plina?

| Sarcopt a răspuns:

Există posibilitatea să-ți facă figuri de la frig