| AnutzaDragutza13 a întrebat:

Ce pareri aveti despre windows 7, XP, Vista si 8? Eu am avut Xp si 7... 7 l-am schimbat pentru ca nu imi mergeau jocurile pe el si daca descarcam ceva nu mergea. si am bagat Xp, si acum daca aprind calculatorul peste 3 minute mi se stinge si mi se aprinde fara sa ii fac nimica, mi s-a spus ca este de la windows si ca trebuie' sa il schimb, pe care a il pun? si la laptop am Xp, nu umblu la el ca merge bine, dar la calculator pe care sa il bag? la scoala au bagat anul asta wind 8 si stiu ca el este mai mult pentru tablete si telefoane dar este foarte tare, ce pareri aveti si nu de genu : baga wind. ca e mai bun, nu, vreau sa argumentati sa stiu si eu mersi dau funda.

Răspuns Câştigător
| Buutu a răspuns:

Windows XP e bun pentru calculatorele cu procesor simplu, dar dacă ai un procesor Dual-Core sau Quad-Core recomand Windows 7.
Windows Vista consider că a fost doar o interfață lansată de Microsoft de a pregăti oameni pentru marea schimbare la Windows 7, să nu fie chiar dintr-o dată.
Windows 8 e nu e foarte diferit în opinia mea de Windows 7, doar e folositor pentru cei ce vor mereu să fie notificați de ce se întâmplă pe diferite site-uri de socializare.
E util de exemplu mă conectez la Facebook, Twitter, diferite conturi de e-mail și oricând primesc ceva sau se întâmpla ceva sunt notificat în timp ce joc sau mă uit la un film.
Astea sunt părerile mele!

| AnutzaDragutza13 explică (pentru Buutu):

Eu am un calculator Putin mai vechi. tu care crezi mi s-ar potrivi, unul pe care sa mearga jocurile descarcate, sa mearga repede[macar cat de cat] 7 nu as mai vrea pentru ca am mai scris si la intrebare, nu merg jocuri descarcate sau dupa CD-uri, DVD-uri. xp am probleme cu el si nu are de ex world, power point. as tinde spre wind 8, am vazut ca au scos wind 8.1 si mi se pare tare, ce zici / stiu ca nu prea e pentru calculatoare.

4 răspunsuri:
| Buutu a răspuns:

Încearcă și 8, dar cred că dacă aveai probleme cu jocurile și altele s-ar putea să le ai și cu 8!

| AnutzaDragutza13 explică (pentru Buutu):

Tu ce wind ai? cu este? iti merg jocurile?

| Buutu a răspuns (pentru AnutzaDragutza13):

Eu am Windows 7, îmi merge foarte bine!