| Aditzaaaa a întrebat:

De cateva saptamani mereu calculatorul se blocheaza si isi da restart singur.De exemplu, ieri ma uit la niste filmari pe net pana cand mi se blocheaza si isi da restart, m-am dus la acel site si din a facut la fel.Si nu numai pe un site la ceva, si la mai multe. Aveti idee ce se intampla cu el?

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

! 1) curăță -l de praf pe interior
! 2) verifică funcționarea ventilatoarelor.
! 3)mai cumpără un ventilator

! 4)Ai hardul virusat

! 5) Pune în paralel cu Windows-ul, un sistem de operare din grupa Ubuntu Linux și intri pe net din acel sistem de operare.

! Etc.

| EuAli a răspuns:

Poate e bluescreen si atunci copiaza codul ala STOP si intra In Safe Mode(la pornirea computerului apasa repede F8 si selecteaza safe Mode)si la google scrie codul stop.
daca nu e bluescreen, inseamna ca e ceva cu sursa sau cu vreun component din PC.Curata-l de praf PC-ul si porneste-l din nou. daca tot isi da restart fara Blue Screen, inseamna ca trebuie sa reinstalezi Windows-ul si daca tot isi da restart, s-a dus naibii PC-ul.

| SteauaNordului a răspuns:

Buna
problema ta nu e siteul
problema ta vine din interior
coolerul de pe placa de baza ( de procesor) nu mai face fata situatiei "fierbinti" din interiorul pc-ului
scoate carcasa de la el si vezi daca se invarte atunci cand il folosesti. e posibil sa se fi stricat coolerul
daca cel de pe procesor merge, atunci verifica-l pe cel de la sursa. cel mai bun sfat este sa
1- faci testul asta
2-bagi windowsul din nou
3- daca problema persista du-te la service cu el, vor stii baietii ce sa ii faca. dar inainte salveaza-ti toate datele. e posibila si o defectiune la hard disk

| lora3u a răspuns:

Fa-i un scan cu antivirusul, poate ai virusi. Sau, reinstaleaza windowsul, sau formateaza-l. si vezi pe urma cum se comporta...

| bloodbaa a răspuns:

Pai in primul rand incearca sa il cureti bine bine de praf. si pe la racitoare procesor. tot tot tot.iar daca nu ori e o problema cu racirea ori cu placa video... cel putin eu asa am avut!
Bafta!

| Aditzaaaa explică:

Va multumesc!``

| Nardy a răspuns:

Daca isi da singur restart, e posibil sa se fi dus ventilatorul de pe procesor.
Incearca sa il inlocuiesti sau sa ii cureti radiatorul
Si eu am patit asa dar la mine s-a rezolat prin inlocuirehappy
Baftawinking

| Brunette13 a răspuns:

Se restarteaza pentru ca se incinge foarte repede... am si eu aceiasi problema... incearca ventilatorul sa vezi daca merge bine

| BMVkosmin a răspuns:

Ori virusi ori windows-ul