| AaaaaAalexx a întrebat:

De cateva zile incerc sa instalez in pc un router wireless marca "U.S.Robotics". Dupa ce bag cablul de internet in router si il conectez la pc imi cere sa intru pe un site: http://92.168.123.254.
Problema apare cand accesez site-ul: imi cere user name si parola si nu am nicaieri un buton de inregistrare. Orice combinatii am incercat sa bag, dupa ce dau enter pagina apare la fel(eu folosind chrome imi apare fundalul de stant cand pornesc chrome + casuta cu user si parola).
Si ca sa fie si mai grea treaba, in video-ul pe care il folosec drept indrumator nu apare nici o casuta, ci ii apare direct siteul.
HELP PLEASE!

Răspuns Câştigător
| WPP a răspuns:

Salut, loginul default la routerul tau este user: admin, pass: admin iar pagina aia pe care te pune sa o accesezi este locala si acolo sunt setarile routerului. Daca nu iti merge loginul incearca sa ii dai un restore factory settings (cauta in manual cum se face). PS. Daca postai si modelul routerului te ajutam cu mai multe indicatii. Bafta!

| AaaaaAalexx explică (pentru WPP):

Mersi! Manualul nu il am.dar am rezolvat problema. nu trebuia passhappy. Oricum mersi.

2 răspunsuri:
| JohannesZu a răspuns:

Foloseste:
user:admin
parola:admin