| deutzanico a întrebat:

De curand mi-am cumparat un laptop nou pentru ca cel vechi nu mai mergea cum doream. Problema e ca atunci cand am vrut sa il conectez la routerul din camera mi-a cerut pinul pe care l-am gasit pe spatele routerului si l-am introdus.A mers dar dupa aceea am constatat ca nu mai mergea sa ma conectez la wi-fi de pe laptopul vechi si nici de pe telefon.Acum nu stiu ce sa fac.Ma puteti sfatui, va rog, in vreun fel?

3 răspunsuri:
| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! nu mai exista reteaua wi-fi? Daca nu mai exista reteaua wi-fi cand dai scanare de pe telefon, trebuie sa intrii pe browserul ep care il ai, sa scrii in bara de url 192.168.1.1 si apoi te duci la wireless si la wireless status dai enabled.
Daca ai alta problema, spune

| deutzanico explică (pentru PrecizeEveR):

Ba da exista dar acum e securizata iar inaine nu era. Acum cand vreau sa ma conectez de pe telefon, spre exemplu, imi spune ca e securizat cu WPA/WPA2 PSK.

| PrecizeEveR a răspuns (pentru deutzanico):

Exista o parola, te duci la 192.168.1.1 din browserul pe care il ai, la sectiunea wireless, apoi la wireless security si dai la key (sau password) acolo schimbi parola, una aleasa de tine, daca inainte nu avea securitate oricune ar fi putut sa faca chestia asta de pe un telefon si sa tio schimbe. big grin