| Lyzaaaa a întrebat:

Buna!

De fiecare data cand deschid PC-ul imi cere CD-ul cu Win XP ca sa booteze. Daca il am in unitate si nu apas nicio tasta cand apare "Press any key to boot from CD" porneste normal. Ce sa fac? Nu vreau sa am nevoie de CD mereu atunci cand deschid PC-ul.

Multumesc.

5 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Scoate cd-ul din cdrom!?!laughing

| whitehair a răspuns:

Cum adica alte idei? andrei88 ti-a spus SINGURA posibilitate.
Sau habar nu ai ce este BIOS?

| andrey88 a răspuns:

Pentru a nu mai boota calculatorul atunci cand il deschizi intra in bios si setezi la Advance BIOS Feature ca primul sa fie Hdd-ul iar apoi cd-romul etc.

| gabyyou a răspuns:

Mai andrey am acolo la bios 4 dinalea de boot si am pus prima hdd si tot nu merge si apoi am incercat sa pun una cu hdd si una cu disc si tot nu merge ce sa ii fac?

| Lyzaaaa explică:

Alte idei ?