| SpirdusuVerde88 a întrebat:

Buna, din câte știu Samsung note 10+ este rezistent la apa... întrebarea mea este merge și în apa cu clor? Gen ștrand...
Ps: răspundeți doar daca știți sigur nu îmi dați răspunsuri căutate de le net! Nu de alta da nu vreau sa stric telefon de 900de euro pe un răspuns aiurea
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Nu te lua dupa aia. Nu e water PROOF, e water RESISTANT.
Asta inseamna ca poti sa-l pui sub chiuveta la jet, poate sa ploua pe el, poti sa versi apa pe el, etc.

Ca sa il bagi sub apa conteaza cat de adanca e apa pentru ca daca depasesti o anumita adancime s-a dus cu tot cu IP68-ul lui.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu știu că nici un telefon nu e proiectat pentru a fi folosit îndelung în apă, ci rezistă în jur de 5-10 minute după care trebuie șters și uscat.

| SpirdusuVerde88 explică (pentru anonim_4396):

Nu, cei de la Samsung am văzut pe net intr-un service de a lor ca lasa si 30de min telefonul fără sa pateasca nimic

| SpirdusuVerde88 explică (pentru Ineys):

Adevărat, m-am interesat am sunat la cei de la Samsung și au spus ca nu e problema dacă îl scap in apa doar ca nu e recomandat sal folosești sub apa

| Ineys a răspuns (pentru SpirdusuVerde88):

Nu te lua dupa aia. Nu e water PROOF, e water RESISTANT.
Asta inseamna ca poti sa-l pui sub chiuveta la jet, poate sa ploua pe el, poti sa versi apa pe el, etc.

Ca sa il bagi sub apa conteaza cat de adanca e apa pentru ca daca depasesti o anumita adancime s-a dus cu tot cu IP68-ul lui.