| BlueEyes16 a întrebat:

Este vorba despre acelasi telefon Nokia Asha 302 la care m-am referit si in alte intrebari. Nu stiu ce s-a intamplat cu el, dar in urma cu cateva zile mi s-a sters tot...tot: muzica,poze,teme,mesaje,absolut tot, chiar si cele initiale pe care nu le puteam sterge nici daca voiam.Memoria a devenit de 176 MB (nu am card). M-am mai linistit pentru ca am o parte din date si in PC.
Ceea ce nu imi convine deloc, este faptul ca nu pot folosi aplicatiile si jocurile pe care le descarc. Cand incerc sa accesez vreo aplicatie, imi apare mesajul "certificate not on device or SIM".
Ma puteti ajuta? Cum de mi s-a sters tot, care ar putea fi cauza? Si ce sa fac pentru a imi putea folosi din nou aplicatiile?

Răspuns Câştigător
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru cu Nokia 2730 classic. Problema este ca s-au sters din telefon certificatele de functionare ale telefonului. Nu mai ai ce sa ii faci. Nu putem decat sa le "multumim" ceor de la Nokia de calitatea incredibil de proasta a produselor lor.

| c0ton a răspuns (pentru MihaiEdy1993):

Nu chiar e adevarat comentul tau daca scrie made in china e vina chinezilor ca au facut o facatura proasta a Nokia-lui ca cele finladenze sunt foarte bune

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru c0ton):

Am avut made in finland Nokia E52 si am patit acelasi lucru dupa 3 ani.

| BlueEyes16 explică (pentru MihaiEdy1993):

Si chiar nu mai pot sa fac absolut nimic?

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru BlueEyes16):

Cred ca ti-l resofteaza la service dar daca e model nou, iti cere cat nu face.

5 răspunsuri:
| Kampion a răspuns:

S-a resetat, si numai ai nimic in el. Daca numai merge nimic, Dul la reparat, o sa te coste ceva. Nu cred ca poti gasi tutoriale pe youtube. Sau daca ai un prieten, bun la reparatii, du-te la el sa iti faca.
Funda