| AlexandraN21 a întrebat:

Buna! Masina mea de spalat recent luata si nu stoarce rufele? Aveti idee de ce? Mentionez ca este Toshiba.

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Stoarcerea se face la finalul ciclului de spalare, prin centrifugare.
Daca nu face centrifugarea de final, atunci apeleaza la service-ul din apropierea ta, in garantie!
Daca face centrifugare la final, atunci redu din cantitatea de haine bagate deodata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul lucru care imi vine in cap... nu ai pornit programul de spalare care trebuie

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa verifici programele de spălare, dacă ai toate în regula sa verifici greutatea hainelor.In general dacă greutatea de haine e mai mare decat duce ea, normal ca nu mai stoarce.

În caz contrar, cheamai pe cei de la magazin sa te ajute ca bănuiesc ca e în garanție.

| CleanHeart a răspuns:

Are toane
Și a mea face așa
Incarca să o repari sau pregătește garanția