| CoconutPete a întrebat:

Buna seara.

Am o problema. M-am trezit adineauri ca mi-a fost spart contul de Facebook si mi-au fost schimbate parola, emailul si numarul de telefon din Vietnam. Nu ma pot conecta.

Am urmat pasii Facebook, am incarcat poza cu buletinul meu, dar nu se intampla nimic.

Dureaza? Cum imi recuperez contul?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ti-a fost spart pe telefon sau pe PC?
Conteaza!
Deviceurile trebuiesc securizare si pe langa aceasta este nevoie de o anumita rutina in ceea ce priveste securitatea!
Fara o rutina serioasa o sa iti "sparga" in continuare; si nu se sparge ca nu sunt toti capabili de asa ceva, majoritatea acestor hackeri de mana a 5-a folosesc tooluri si iti instaleaza malware pe dispozitiv, de acolo iti sustrage parola si datele! Nu sunt in stare ei propriu-zis sa sparga un server securizat, aia e pentru profesionisti nu pentru agarici din vietnam sau pakistan!

| CoconutPete explică (pentru Simpatic):

Pe PC.
Înca nu am rezolvat. Nu am primit de la Facebook nimic, mi am făcut alt cont și am trimis sesizare.

Altceva ce pot sa mai fac?

| Violleta2022 a răspuns:

Dureaza 2-3 zile

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Dureaza putin, dar il vei recupera.

| CoconutPete explică:

Update:
Dupa ce mi-a fost spart contul au fost postate cacaturi cu ISIS si mi-a schimbat numele. E o problema cu care s-a mai intalnit lumea?