| RRemus a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare, la un HP Compaq 6710b, imi da blue screen? cum il pot repara? sau daca mai merge reparat!?!?!?! URGENTTTT CINE MA REZOLVA DAU FUNDA! ROG SERIOZITATEEEE

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca ai 2 placute ram instalate in el, incearca sa scoti una si porneste laptop-ul iar daca tot blue screen iti da, introduce-o inapoi pe cea pe care ai scos-o, si inlator-o pe cealalta apoi porneste iar laptop-ul. Intr-una dintre memoriile ram poate fi busite si de aici blue screenurile ( una dintre situatii ). Daca cu memoriile ram tot nu a functionat, atunci poate fi o problema din windows, la fel crash-uri, erori, virsi, si necesita reistalarea windowsului.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti spune ce scrie pe ecran, trebuie sa iti apara ceva. Un cod de eroare, nimic. Intra in safe mod? Daca poti intra in safe mod ai o sansa! Bafta!