| eduardcosmin1 a întrebat:

Am un iphone 6 cu butonul home nefunctional. Ideea sta in felul urmator: Nu mai functiona contul Apple si multe alte chestii si am hotarat sa il resetez negandindu-ma la ceea ce se va intampla. Acum imi apare acea imagine unde scrie bun venit in toate limbile pe un fundal alb si ma pune sa apas butonul home. inainte foloseam assistivetouch dar acum nu stiu cum sa il activez. Maine la ora 16.00 plec intr-o excursie si fara telefon nu as putea sa plec(sa sun parintii etc). Va rog. ajutati-ma cu ceva!

Răspuns Câştigător
| SMH a răspuns:

Trebuie sa-l inchizi si sa-l deschizi din nou. Ar trebui sa treaca de alegerea limbii dupa ce-l repornesti.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ti s-a defectat butonul Home si l-ai si resetat, atunci cel mai bine iti cumperi un alt telefon, chiar second hand, cu butoane, cu care vei putea vorbi cu parintii tai.
Un astfel de telefon poti gasi de la 50 lei (cu incarcator impreuna), dar reparatul te va putea costa chiar si de 10 ori mai mult si nu se rezolva "pe loc".