| radu32 a întrebat:

Bună seara! Am vrut să-mi schimb parola la Facebook pe telefon cu android, am schimbat parola și (de inteligent ce sunt) am dat logout, iar la conectare am băgat emailul și parola și nu ma mai lăsat să mă conectez. Am tot cerut pe mail coduri pentru resetare pentru că nu îmi accepta parolele, nu știu de ce că e de ani și ani contul. Am încercat și de pe pc cu Windows dar nimic, îmi spune să revin mai târziu pentru alte coduri, cică 24 de ore, ce să mă fac. Am aplicații conectate prin Facebook pe care nu le mai pot folosii (nu am număr de telefon pe Facebook) vă rog să mă ajutați dacă puteți, îmi este imperios necesar contul, ce să mai fac, ajutor vă rog să mă ajutați. Vă mulțumesc mult!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand primesti codul de resetare, trebuie sa introduci codul exact (litere mici/mari, cifre), in maxim 5 minute!
Deci, pe calculator:
1. deschizi in browser pe o pagina e-mail-ul, iar pe o pagina noua, alaturata Facebook.
2. pe Facebook, Introduci in prima casuta numele /e-mail-ul /numarul de telefon a casutei tale
3. dai cerere pentru cod
4. iti apare in cateva secunde e-mail-ul cu codul de deblocare
5. marchezi codul
6. apesi Ctrl + C (copiere)
7. introduci cursorul in casuta de parola a Facebook
8. apesi Enter

9. daca "numele" si parola sunt corecte, atunci te lasa in cont.
10. intrii in setari si schimbi parola la ce doresti.
11. acum poti intra cu noua parola in cont de pe oricare alt dispozitiv, dupa ce dai pe ei logout si intrii din nou.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred ca am inteles bine.Deci ai schimbat parola cu succes, apoi ai dat log out, dar cand sa alegi iar log in, nu a mai mers noua parola? Poate ai introdus-o gresit si de aceea s-a activat siguranta cu 24 de ore?

De asemenea, incearca sa iti faci conturi separate pentru aplicatii.Chiar daca e foarte usor sa le asociezi cu Facebook in loc sa mai pierzi cateva minute, macar stii ca nu mai ajungi la astfel de cazuri. Unele persoane s-au trezit cu contul Facebook blocat din cauza ca le-a fost raportata o gluma si nu au mai putut face nimic, le-a fost sters. Merita? Nu cred, mai ales daca aplicatiile sunt importante, pentru munca sau altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aștepți 24 ore ca sa primești alte coduri. Ai făcut exces cândva, iar ei ți-au limitat această funcție. Si pe sms este la fel, cu verificarea în doi pași. De multe ori codurile vin cu întârziere chiar si câteva ore. Asta pe SMS, pe email nu știu. Apropo, verifica si folderul SPAM.

Eu am pățit sa nu ma pot loga în cont pentru ca nu am primit codurile prin sms. Însă am aprobat conectarea de pe un alt dispozitiv. De asta e bine sa ai un alt dispozitiv conectat la acel cont, sa ai de unde aproba noul dispozitiv în caz ca nu te poți loga.

Totuși ți-ai tastat bine parola? Dacă ai greșit o cifra sau o litera, normal vor zice ca este incorectă. O faci cu caractere vizibile sau apar steluțe când scrii parola? Eu zic sa tastezi parola în alta parte unde sa si vezi ce scrii, apoi dai copy/paste pe Facebook unde cere parola.

Dacă nici asa nu funcționează, atunci ai introdus o parola pe care deja ai uitat-o. Si fie aștepți sa primești codurile pe email ( am spus, ele pot veni cu întârziere), fie aștepți 24h pentru alte coduri.

Iar eu am contul de Facebook din 2010 pe care am renuntat sa îl mai folosesc din cauza algoritmilor de pe Facebook. De câte ori am fost blocat doar eu. Blocat de la funcții pana la contul cu totul. Așa ca bun venit în era lui Mark Zuckerberg. Sper ca stai bine cu nervii.

Dacă vrei îți dau contul meu.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Baga parola veche. Din moment ce ai dat log out iar schimbarea parolei nu a luat sfarsit inseamna ca nu s-a schimbat, e aceeasi.

In caz de schimbarea ai dus o pana la capat iar dupa ai dat log out, nu ar avea de ce sa nu mearga. Lasa sa treaca cateva ore si incearca iar dar 100% prima varianta e aia care te incurca. NU ar avea de ce sa nu mearga doar pentru ca te ai deconectat. Daca ai intrerupt procesul parila nu s-a schimbat iar daca l ai dus pana la bun sfarsit, e problema de la ei