| Libelle a întrebat:

In cateva zile ma voi muta in Bucuresti, in chirie intr-o garsoniera.
Problema e ca proprietarul nu doreste sa faca un contract pentru internet (gasisem ca cele de la Telekom sunt cele mai convenabile). Nu vrea net prin firba optica, deci m-a cam lasat sa ma descurc.
Ce alte optiuni ar fi? La Vodafone cu netul pe stick au un pachet cu 100 gb cu viteza maxima iar apoi sa scada si sa mearga ca pixul.

Multumesc.

5 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Poti sa faci pe numele tau. Dar inteleg ca el nu vrea sa-i gauresti usa, peretii. Doar, cum spune @ionut258. Daca un vecin apropiat (sa ajunga semnalul) are router, propune-i sa impartiti plata abonamentului si sa-ti dea parola. Sa fii si tu parolist si sa nu o dai la tot blocul.

| ionut258 a răspuns:

Cam astea sunt singurele optiuni, stick de net, sau daca are vreunul din vecinii de pe etaj wifi sa il rogi sa-ti dea parola

| Libelle explică (pentru ionut258):

Nu cred ca ar face cineva asta...

| ionut258 a răspuns:

Pai atunci nu ramane decat varianta cu stick, 100gb vin cam 3gb pe zi, ar trebui sa-ti ajunga daca nu te uiti la prea multe seriale sau filmelaughing

| Libelle explică (pentru ionut258):

Ei, da, dar unde sa mai pun ca impart garsoniera cu o prietena? laughing Si cei 100 gb implicit.