| bistrita1984 a întrebat:

Buna seara, numai am task manager si run la pc ...am luat ceva virus de pe un stick ce-i de facut, in afara faptului de a instala windows

Răspuns Câştigător
| Goguletzu a răspuns:

Foarte simplu.
-instalezi un antivirus bun, ii dai sa cotrobaie si sa stearga(propabil o sa stearga ceva important)
-apoi dai un repair cu ajutorul cd-ului cu windows.bafta

9 răspunsuri:
| 준섭 a răspuns:

Am avut si eu problema asta, am incercat orice si degeaba, am facut windows-ul am instalat un antivirus iar acum nu mai mai am probleme.

| 준섭 a răspuns:

Totusi incearca asta:

In Start > Run scrii gpedit.msc si da Run.

Apoi mergi la User configuration > administrative Templates > System > Ctrl + Alt + Del Options iar in dreapta o sa apara o fereasta Remove Task Manager, da dublu click si alege Not Configured sau Disable.
Dupa ce ai setat Disable sau Not Configured poti inchide toate ferestele si intra din nou in Start > Run si scrie gpupdate /force apoi apasa Run.

| bistrita1984 explică (pentru 준섭):

Numai am nici tab-ul cu run

| 준섭 a răspuns (pentru bistrita1984):

.___. n-am mai auzit pana acum de asa ceva.

| 준섭 a răspuns (pentru bistrita1984):

Ce windows ai?

| bistrita1984 explică (pentru 준섭):

Batranu xp sp3

| 준섭 a răspuns (pentru bistrita1984):

Si eu la fel, dar mie nu mi-a disparut Run. Trebuie sa reinstalezi windows-ul, altceva nu ai ce-i face, doar daca cunosti pe cineva care se pricepe la calculatoare. Data viitoare nu mai sta fara antivirus, eu acum un an am facut windows-ul si merge perfect, nu am nici macar un virus. ^^

| bistrita1984 explică (pentru 준섭):

Am antivirus pe pc dar cred ca dormea in timpul serviciului, sigur a dormit cand am bagat stick un pc

| manuel72 a răspuns:

Fa-i o scanare cu un antivirus bun.O poti face chiar online. Daca nu se rezolva...reinstaleaza windows.