| IonutFz a întrebat:

Buna seara TPU.
De curand mi-am instalat Windows 7 ultimate si din greseala l-am instalat peste fostul XP, este vreo problema?
Imi consuma mai multe resurse. Imi rupe procesorul (la propriu).
Vreau sa stiu daca e nevoie sa-l fac din nou?
Si inca ceva, el are o performanta de
-Procesor amd 3000+ 1. 6ghz
- Placa video geforce 256 pe 128 biti
- 3 gb ram
Vreau sa stiu exact daca va functiona si gta4.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Adevarul ca ai si procesor nemaipomenit de bun pentru un sistem de operare aparut dupa xp.
Nu face nici o problema ca ai instalat peste, singura problema este ca iti ocupa un spatiu in plus pe hdd.
GTA 4 nu iti va merge sub nici o forma.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti va face probleme. Odata instalat w7 peste xp, xp-ul a fost stocat cu denumire de Windows Old si nu este activ.Deci e strans si pus in cui. Daca vrei sa eliberezi spatiu si sa scoti Windows Old adica XP-ul,poti intra in My Computer- click dreapta pe Local Disc C-propietati-Disk Cleanup si acolo cauti Clean up system files. Dupa ce se analizeaza,cauti Previous Windows installatons,sau Windows Old si dai Delete. Dupa ce s-a sters, golesti si cosul de gunoi si gata, spatiu este eliberat. Win Old sau la tine win XP nu consuma nimic, nu face nimic, sta intr-un folder ca inactiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ca raspuns ca in ceea ce priveste procesorul, intri in taskbar si vezi la procese ce anume forjeaza procesorul.Da, cred ca in situatia asta ai un proces acolo ce tine părocesorul ridicat. Sfatul meu este sa reinstalezi windouws0ul cu un cddvd boot=abil, la repornirea calculatorului, nu unul peste altul deoarece unul peste altul nu scapi de procese si virusi. Formatezi partitia si hardul e ca nou, goș si curat.Acolo instalezi win 7.

| IonutFz explică:

Vroiam sa va intreb stiu unu dintre voi cum se activeaza gta4 ca nu reusesc sub nici o forma. daca da add me : super_range_rover@yahoo.com