| sayurik a întrebat:

Buna,
Sunt interesata sa achizitionez un telefon Nokia Lumia 520 dar cum nu prea ma pricep la telefoane nu sunt sigura ca e o alegere buna. Imi poate spune cineva daca e ok, ce avantaje/dezavantaje are si daca e recomandat sa il cumpar? In caz contrar imi puteti sugera alta marca sau alt model Nokia?(pana in 120 de euro fara abonament) Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| TeeaCup a răspuns:

Eu am Lumia 520 de aproape un an si sunt foarte multumita de el. Nu am avut nicio problema cu el, bateria ma tine toata ziua(net pornit, jocuri, vorbit la el), meniul e foarte simplu, te obisnuiesti repede. Un dezavantaj ar fi Store-ul, nu are atat de multe aplicatiile cum sunt pe android, acum depinde si de ce vrei.
Per total, eu zic ca merita happy

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Recomand lumia 520. Este un telefon foarte foarte bun pentru pretul sau. Alternative gasesti, dar nu atat de bune ca pret/calitate/performanta.

| maxb a răspuns:

Mai bine cumpara Nokia 525 care are 1 GB RAM care te ajuta sa rulezi noile jocuri. Daca nu te joci atunci ramai la 520.