| CosminXD999 a întrebat:

Buna, telefoanele cu bluetooth 4.0 sunt compatibile cu castile wireless cu bluetooth 5.0?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Cica, ca, da, asta e singura exceptie pana acum (inainte un host cu versiune mai mica nu mergea cu un guest cu versiune mai mare)

2 răspunsuri:
| Alexxandrru a răspuns:

Salut. Da, sunt compatibile. Căștile sunt facute sa meargă si cu telefoane cu versiune mai veche de bluetooth.

| anonimg a răspuns (pentru Alexxandrru):

Corect. Vor merge și cu o versiune mai veche dar și cu una mai nouă. Doar că viteza transferului (calității) va fi cea mai mică.