| Loly a întrebat:

Tot vad pe Facebook ca "prietenii" mei tot posteaza poze alb-negru iar la descriere scriu "Provocare acceptata". Care e faza? Ce provocare, ca eu chiar nu inteleg.

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Mi se pare absurd ceea ce fac copii astia. Maine poimaine vad ca se arunca intr-o fantana sau sar de pe blocuri scriind: '' provocare acceptata''!

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

E un fel de campanie prin care femeile/ fetele se susțin, devin solitare si "lupta" împotriva cancerului impreuna. Consta in postarea unei fotografii alb-negru, cu mesajul "Provocare acceptata", iar toate persoanele de sex feminin care dau like la acea postare sunt provocate la randul lor sa posteze o astfel de fotografie si sa trimită mai departe mesajul:
"Bună, draga mea! Văzând că ai dat like pe fotografia mea, acum trebuie să accepți provocarea. Pune o fotografie în alb-negru și scrii deasupra "Provocare acceptată "și faci același lucru cu persoanele care îți pun like. Este doar pentru femeile Unite împotriva cancerului. În acest mod avem toate o fotografie în alb-negru. ❤️"

| octav005 a răspuns:

Este de fapt, prostia viitorului...

| LiveTheMoments a răspuns:

Nu stiu exact de unde a inceput. Este o provocare in care cineva pune o poza alb-negru si etichetează la rândul sau pe alt cineva. Cine este etichetat trebuie sa pună i o poza alb-negru.

| CosminArau12 a răspuns:

Sunt niste copii(chiar si cativa adulti) mucosi care cred ca daca se pozeaza zambind tamp in alb-negru o sa vindece de cancer niste persoane....cu alte cuvinte, labareala