| nessayaR a întrebat:

am avast internet security. cum as putea scana si sterge virusi de pe calculator

5 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Deschizi avast dai clic pe Security dupa apesi pe antivirus si iti apare quiq scan,full sistem scan,removable media scan, select folder scan, boot-time scan,
Quiq scan-voteza mai mare si scanare mai proasta
full scan-viteza mai slaba si scanare mai buna.
Eu aleg full scan, si dupa ce se termina scanarea dau move to chest sau repair, eventual delete daca nu merg repair sau move

| bogdancool102 a răspuns:

Ia-ti bitdefender sau ZoneAlarm si iti va arata ca ai virusi iar i va elimina singur

| nessayaR explică (pentru bogdancool102):

Deocamdata am avast si as vrea sa fac o scanare dar nu stiu cum sa sterg virusi

| Ssx a răspuns:

Avastul nu e asa ok cel mai bun e bitdefender! iti recomand sa iti iei bit

| Cristina281606 a răspuns:

Cu antivirusul: Avast si mai poti cauta mai multe antivirusuri.