| SinfulDesire a întrebat:

Buna TPU am cumparat si eu un procesor pentium d 945 si mi se inchide pc`ul dupa vreo 15 secunde.
Am pe pc o
placa video Ati Radeon 5570 HD
Western Digital 320GB
4GB DDR2 2 placute in dual channeling
OS: win7 x64
procesor folosit momentan: Pentium E2220 Dual Core 2. 440MHZ

si intrebarea mea este cum se numeste pasta care se pune intre procesor si ventilator si de la ce fel de magazine pot cumpara o astfel de pasta si daca imi puteti gasi vreun astfel de magazin prin drumul taberei

sursa mea momentan pe spatele ei scrie AC 220v cu negru pe fond galben imi trebuie o sursa mai mare?

7 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Poti cauta pasta de pus intre procesor si ventilator aici:
http://www.pczone.ro/
http://www.dc-shop.ro/

| SinfulDesire explică (pentru alexs99):

Am gasit la eMAG

| sebique a răspuns:

Sursa e prea mica.
Nu cred ca iti face fata si iti inchide pc-ul.
Dar incearca si cu pasta pe procesor.
Te poti duce in orice magazin de calculatoare si ii poti intreba pe ei de pasta.

| SinfulDesire explică (pentru sebique):

Um se poate sa imi gasesti si mie un magazin de calculatoare in drumul taberei Bucuresti? ca eu nu am vazut nici unu pe aici si google nu prea mi-a fost de folos

| sebique a răspuns (pentru SinfulDesire):

Eu sunt din Ploiesti sad
si chiar nu stiu magazine in Bucuresti sa te pot ajuta.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai mult.

Cel mai bine iei pc-ul si trebuie sa gasesti o firma de calculatoare, nu te costa mult. decat sa asculti orice sfat de aici, o sa ajungi sa schimbi tot pc-ul.

| SinfulDesire explică (pentru sebique):

Am aflat ca sursa e de 450w XD dar oricum vr sa o schimb ca am umblat prin ea sa o curat de praf si am observat ca are un condensator dala umflat si ma gandeam sa imi iau

Sursa Delux ATX 600W si Pasta termoconductoare Arctic Cooling MX-4 4g si sa chem pe cineva de la un service sa mi-l curetze de praf si sa imi faca procesorul nou sa mearga

| sebique a răspuns (pentru SinfulDesire):

Bravo
Primul lucru era clar ca e sursa tongue
O zi buna