| Cristi2122 a întrebat:

Am o intrebare am un procesor Intel cpu 2. 53ghz, 2gb rami, placa video 256mb, Pina aici totul bine si frumos dar vreau sa stiu cum pot face overclock din bios.Am vazut pe net niste video dar biosu meu nu are acea optiune.Cine imi zice cum pot face sa para acea optiune in bios? Nu vreau sa aud raspunsuri cu nu e bine daca nu ai racire si prosti dinastea.Multumesc

5 răspunsuri:
| spaghetty a răspuns:

Incearca Everest iti arata tot despre componentele pcului tau si cate grade auXD

| Cristi2122 explică (pentru spaghetty):

Da dar cu el nu pot mari frecventa la procesorwinking

| pHe0Nix a răspuns:

Nu e nici o prostie, daca nu ai racire buna, si o placa care sa suporte OC adica cu chipset p67, z68, pentru a avea si racire buna trebuie un cooler aftermarket
Fa ce vrei, dar sa nu vii regretand ca ti s-a ars procesoru

| Cristi2122 explică (pentru pHe0Nix):

Nu vin regretand, te rog frumos zi-mi doar un program bun sau cum sa fac sa apara in bios optiunea de os am o placa de baza mersi-7211 si un procesor Intel celeron 326 de 2.53 ghz, mersi

| pHe0Nix a răspuns (pentru Cristi2122):

Pai nu este nici un program, daca placa ta de baza n-are optiunea atunci nu prea ai cum