| AsaBhayNene a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care se pricep la calculatoare.
Cum pot instala Windows Xp daca eu momentan am windos 7 ultimate si am sidiul de la Xp si nu mi se deschide automat CD-ul cand deschid calculatorul. Cred ca ar trebui mai intai sa sterg windowsul vechi, nu stiu exact.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Gheorghie_Ovidu_1993 a răspuns:

Salut, :-) nu ai zis bine nimic, acolo! laughing)))
Apasa Esc imediat dupa ce apesi butonul de Power. Te va duce intr-un meniu de boot, de unde alegi unitatea optica....sau,
Apasa F2 imediat dupa Power, intri in BIOS si selectezi First boot device unitatea optica. Uneori, chiar daca ai selectat in BIOS uniattea optica drept First boot device, e nevoie sa-i dai Esc la pornire pentru a alege unitatea optica... funda big grin sper ca te-am ajutat prietene

| AsaBhayNene explică (pentru Gheorghie_Ovidu_1993):

Si inca ceva ce se intampla daca stergi windowsul?

| Gheorghie_Ovidu_1993 a răspuns (pentru AsaBhayNene):

Windows-ul in 99% din cazuri se afla in C! daca formatezi C nu o sa mai gasesti nimic din programele instalate in "program files". Nu uita ca "My Documents", "My music", etc. chiar si "Desktop" se afla pe C. funda happy

| AsaBhayNene explică (pentru Gheorghie_Ovidu_1993):

Multumesc pentru sfat! Am reusit ca sa reinstalez windowsul.

| Gheorghie_Ovidu_1993 a răspuns (pentru AsaBhayNene):

Cu placere @asabhynene

7 răspunsuri:
| Gheorghie_Ovidu_1993 a răspuns:

Cd-ul este bootabil?

| Stanca_Ionut_1980 a răspuns:

Mai bine ai apela la rofesionisti aiputea strica calculatorul