| DiavolitaIzZI a întrebat:

am o mare problema cu calculatorul meu, dimineata cand m-am trezit am aprins pc am ajuns in stadiul de ami baga parola de la windows am intrat toate cele bune am observat ca tastatura si mouseul nu mai mergeau dar erau aprinse si ledul de la tastatura si laserul de la mouse, parca a inghetat tot, am incercat si cu restart si cu alt mouse si cu alta tastatura acum am pornit pc-ul din safe mode help.

11 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca iti functioneaza in safe mode atunci de pe alt calculator functionat descarca malwarebytes intr-un stick. apoi intra in safe mode in calculatorul tau, si executa malwarebytes. alege scanare completa si dupa aceea elimina toata mizeria ce o detecteaza. reinitiezi pc si ar trebui sa iti functioneze tastele si mouse.

| DiavolitaIzZI explică (pentru gelu1970):

Chiar asta fac acum norocul meu a fost ca il aveam in pc, deci dupa ce il devirusez ce sa fac?

| gelu1970 a răspuns (pentru DiavolitaIzZI):

Dupa ce devirusezi executi Ccleaner, iar apoi scanzi online cu bitdefender sau kaspersky sau cu scan computer free de symantec. spune-mi daca ai reusit.

| DiavolitaIzZI explică (pentru gelu1970):

Nu

| gelu1970 a răspuns (pentru DiavolitaIzZI):

Adica atunci cand startezi nu merg mouse si tastatura?

| gelu1970 a răspuns (pentru DiavolitaIzZI):

Ai incercat sa restaurezi calculatorul la o data anterioara? sau cand intri in meniul unde alegi safe mode e o optiune de a starta cu ultima configuratie ce a functionat bine

| gelu1970 a răspuns (pentru DiavolitaIzZI):

Alta optiune e de a starta cu cd de windows si sa repari sistemul operativ. optiunile acestea ti le da si xp si w7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai descacat ceva ieri? Se prea poate sa ai un virus care iti blocheaza tastatura si mousul. Superantispyware e foarte bun.De asemenea nu trebuie sa lipseasca din calculator un program de curatat erorile si defragmentare.Nu fac reclama niciunui program dar eu folosesc advanced systemcare si sunt multumit. Incearca.

| DiavolitaIzZI explică (pentru anonim_4396):

Poti intra te rog pe un skype sau yahooo : ID skype :davidgherghina yahoo:davidgherghina

| anonim_4396 a răspuns (pentru DiavolitaIzZI):

Astept sa accepti pe messenger.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in safe mode poti intra, sigur e un virus puternic.