| robert35 a întrebat:

Buna TPU am o mica problema mi-am luat o placa de sunet 5.1 genius am instalato an pc i-am instalat si driverul dar problema este ca am ancercat multe variante si nu se aude am sistem 5.1 cine rezolva problema primeste funda mareeeee

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai sa vedem. La pc, jos, dreapta, da click dreapta pe iconita de la volum. Click pe playback devices. Da click pe placa ta genius si da set as default. Da un restart la pc si vezi daca merge.

| robert35 explică:

Deci placa audio a pcului este stereo este integrata eu am problema cu asta externa am luat-o de la cineva este 5.1 genius mergea foarte bine ansa la mine am instalato cu driver cu tot dar nu stiu cum sa fac setarila sa mi sa auda sunetul antelegi

| anonim9900 a răspuns:

Trebuie sa cauti driverele de sunet pe internet de la placa ta de baza. Placa de sunet nu iti face fata la pc sper ca te-am ajutat

| robert35 explică (pentru anonim9900):

N-are nicio treaba cu driverul de pe placa este instalat sa-ti explic placa audio este integrata a pcului eu am problema cu asta externa placa este buna am facut la altcineva proba