| TaKeNN a întrebat:

Am o problema cand incerc sa instalez driver-ul de sunet de la pc, mise restarteaza calculatorul, am reinstalat windows-ul de 2 ori.

Oare o fii de la windows xp professional?

Răspuns Câştigător
| Iwao a răspuns:

Pentru protectia sistemului se restarteaza\inchide, driverul nu este compatibil cu placa audio sau intra in conflict cu altul, daca ar duce instalarea pana la final ai avea Blue Screen of Death. Ai formatat inainte de instalare? Important de stiut, daca nu ai formatat driverele se afla inca pe hard in C\windows.old

9 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

Ce eroare iti apare la instalare e driver original?

| TaKeNN explică (pentru Ax3LdeV):

Nu imi apare nici o eroare in timpul instalari se restarteaza pc, driver-ul este luat de pe net, nu mai am cd-ul cu driverele. O fii de la windows?

| Ax3LdeV a răspuns (pentru TaKeNN):

Se poate dar se poate sa nu, descarca aplicatia slim drivers de http://www.driverupdate.net/ instaleazao si dai sa iti instaleze driveru de la sunet si asteapata, zi-mi rezultatul

| TaKeNN explică (pentru Ax3LdeV):

La fel, am incercat cu toate programele de update-uri de drivere, la fel se restarteaza.

Mentionez ca celelalte drivere au mers sa le instalez.

| Iwao a răspuns (pentru TaKeNN):

Pentru protectia sistemului se restarteaza\inchide, driverul nu este compatibil cu placa audio sau intra in conflict cu altul, daca ar duce instalarea pana la final ai avea Blue Screen of Death. Ai formatat inainte de instalare? Important de stiut, daca nu ai formatat driverele se afla inca pe hard in C\windows.old

| 4l3xu7zu a răspuns:

Curata unitatea de praf tot ce e prafuit curata cu un penson sau betisor de ureche. praful e inamicul nr 1 al Pc-ului

| TaKeNN explică (pentru 4l3xu7zu):

Nu are legatura, unitatea e curatata.

| 4l3xu7zu a răspuns (pentru TaKeNN):

Atunci nu stiu poate calculatorul nu-ti poate procesa driver-ul? nu stiu

| TaKeNN explică (pentru 4l3xu7zu):

Innainte sa reinstalez windows-ul a mers.

Astept raspunsurile voastre! Cel mai bun raspuns funda!

| NoNume a răspuns:

Downloadeaza drivereasy gaseste driverele lipsa an cazul tau de sunet si le instaleaza. bft spune-mi rezultatul