| Andra1096 a întrebat:

am o problema cu laptopul meu, folosesc la el un stick de internet de la RDS dar ultima data cand l-am folosit exact dupa reinstalarea windowsului a mers putin iar apoi mi s-a stins laptopul si imi spunea ca nu accepta programul stickului.De ce? Folosesc acest stick si la calculator unde am tot acelasi windows 7.Care sa fie problema? Multumesc anticpatt.

7 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Acelaşi Windows, dar pe laptop pe câţi biţi?
Ai toate driverele instalate pe laptop?
Fă asta: Click pe Start -> scrii mmc devmgmt.msc dai enter şi vezi dacă ai vreun semn de interogare pe acolo.
Mai fă şi un Print Screen la fereastră, deschizi Paint-ul, apeşi CTRL+V, salvezi imaginea şi o încarci pe http://imgur.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema e de la laptop nu de la stick.Probeaza modemul(stickul de internet) la alt laptop sau calculator.

| Andra1096 explică (pentru anonim_4396):

Am spus ca l-am probat si merge la la calculator fara probleme.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andra1096):

Ce mesaj iti da dupa ce bagi modemul? Fara modem, merge laptopul?

| Andra1096 explică (pentru anonim_4396):

Nu,acum nu mai folosesc prin modemul ala pentru ca atunci cand l-am folosit s=-a stins si a trebuit sa reinstalez windowsu, vruiam sa incerc din nou dar mi-e frica ca iar se "sterge" windowsu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andra1096):

Oncearca cum a scies danyetlv, probabile pe alt biti laptopul.

| TomaKa1900 a răspuns:

Incearc sa schimbi slot-ul, incearcale pe toate, vezi daca merge, la mine mai face din astea