| DAnc3 a întrebat:

am o problema cu niste casti noi,le bag la pc si dau toate la maxim da la casti se aude foarte incet,e de la pc sigur ca am avut si inaiinte niste casti si tot asa faceau, cum sa rezolv?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu e "de la PC", ci pur si simplu faptul ca sunetul onboard nu are amplificare pentru casti. Fie iti iei un amplificator special pentru casti, fie (mai bine) iti iei o placa de sunet cu amplificare pentru casti, de exemplu Asus Xonar DS.

| valentingb a răspuns:

Poate ca nu sunt castile atat de bune pe cat vrei tu. Regleaza volumul, din bara. Regleaza si volumul programului pe care il folosesti pentru a asculta muzica. Poate castile ai butoane sau rotita pentru volum, regleaza si de-acolo. Alta cale nu este.

| DAnc3 explică (pentru valentingb):

Tot dat si de la casti si de la pc.

| DAnc3 explică (pentru valentingb):

Si le-am bagat la telefon si la telefon se aude foarte bine.

| Catalin970 a răspuns:

Pai,poti sa iti iei un amplificator special (daca cauti bine poti gasi unul bun la 20-30 lei) sau poti schimba placa se sunet cu una mai buna.