| radimna77 a întrebat:

am o problema la windows.
Azi cand mi-am aprins pc-ul mi-a aparut un program in chineza sau japoneza (nu stiu diferenta dintre ele) care functioneaza ca un antivirus si nu il pot opri nici dezinstala (am incercat sa il opresc de la procese si imi spune "acces denied").
Stie cineva cum pot sa il opresc sau sa il sterg?
Imi cer scuze daca am gresit categoria

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ruleaza malwarebytes si elimina tot ceea ce iti gaseste.
ruleaza adwcleaner si curata browserele.
in cazul in care nu te lasa sa le rulezi, intri in safe mode si le rulezi in safe mode.
tot in safe mode poti sa incerci sa dezinstalezi respectivul program. spune daca ai reusit.
in caz contrar vorbim pe la ora 21.

| CLCQ a răspuns:

Ctrl+alt+del. in task manager vezi ce este mai dubios, incearca sa-l opresti. apoi cauta pe hdd si in registri si sterge-l si de acolo.

| radimna77 explică (pentru CLCQ):

Tocmai asta e, ca nu pot sterge nimic la toate imi scrie acces denied. daca poti sa ma ajuti adauga-ma pe skype BabyBudha