| XBiaXXPRoX a întrebat:

Buna TPU,am o problema mare,de o zi incoace am o mare problema,laptopul meu bazaie,ieri l-am lasat pe pat, patura e moale, l-am lasat vreo 4-5 minute,cand m-am intors a inceput sa bazaie tare din boxe,l-am oprit si nu mai bazaia,azi dimineata l-am deschis si nu bazaie,insa,cum am intrat intr-un joc (roblox),a inceput sa bazaie din nou, insa foarte incet, daca stau mai mult de 5-10 minute,incepe sa bazaie un pic mai tare, va rog ajutati-ma, am mari probleme? E grav!?

9 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

In primul rand laptopul trebuie sa stea pe o suprafață dura. Daca îl pui pe pătură o să tragă toate scamele și tot praful din ea pentru că pe acolo își trage aerul necesar răcirii. In felul asta se supraîncălzește (de unde turația ridicata a coolerului) și se umple de praf (lucru care în timp strica ventilatorul și începe să bâzâie cum face al tău).
Laptopul ar trebui acum curățat iar dacă și după asta e zgomotos ar trebui schimbat ventilatorul ceea ce nu ar trebui sa coste o avere dar na, to trebuie sa ti-l comande cineva și să ți-l instaleze.

| XBiaXXPRoX explică (pentru VoidEternal):

Multumesc mult e chiar folositor!

| Brizbriz a răspuns:

Schimba ventilatorul

| XBiaXXPRoX explică (pentru Brizbriz):

Cunosti cat e pretul, daca mai putea ajuta

| XBiaXXPRoX explică (pentru Brizbriz):

Multumesc mult de sugerare

| Brizbriz a răspuns (pentru XBiaXXPRoX):

Pretul depinde in mod direct de laptop, eu am dat 40eu la un moment dat, pentru ca ventilatorul era brushless, nu se putea desface (ventilatorul) si a trebuit sa il cumpar de pe ebay ca numai acolo se gasea, iar asta fara manopera (m-am priceput sa desfac singur laptop-ul si sa il fac la loc), deci ar trebui sa te duci la un service si sa intrebi

| XBiaXXPRoX explică (pentru Brizbriz):

Mersii

| XBiaXXPRoX explică (pentru Brizbriz):

Mersi mult

| Brizbriz a răspuns (pentru XBiaXXPRoX):

Cu placere