| Strepix a întrebat:

Buna TPU am o tableta GoClever orion 70 si astazi mi-am instalat clean master l-am optimizat si acum cand tin tableta in mod vertical si intru in meniu pentru a face o scurtatura pe ecran cand apas tot mi se invarte tableta fara sa o intorc si cand vreau sa mut iconitele tot asa imi face, singura cale este sa o tin orizontal. Ce pot sa ii fac ca sa rezolv problema?

2 răspunsuri:
| RazorRZV a răspuns:

Dezactiveaza rotirea automata

| Strepix explică (pentru RazorRZV):

Si daca o dezactivez nu mai merge la unele jocuri care trebuie sa invart tableta.