| MariusTEch a întrebat:

am si eu o intrebare. Am un router tp-link si internet de la digi. Cand bag cablul de net in Lan1 am viteze de 300gb/s dar cand adaug un switch am doar 70-80gb/s. Ambele sunt de pana la 1000gb/s. E normal asa, sau ma poate ajuta cineva?

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai tu ce abonament ai? Si vezi ca aia sunt mb/s, nu gb! happy

| cristimihailov a răspuns:

Cablurile suporta?

| MariusTEch explică (pentru cristimihailov):

Da

| cristimihailov a răspuns (pentru cristimihailov):

Adica le legi intre ele vezi 1gb?

| nicu991 a răspuns:

Esti sigur ca vorbesti despre un switch, ci nu despre un Hub? Ambele seamana, functiile sunt diferite.

| SasaSasa2000 a răspuns:

Nu m-am întâlnit cu problema asta niciodată, dar de ce îl folosești fara switch, n-ai WiFi pe celălalte dispozitive?
Nu știu...