| amaterasu1995 a întrebat:

am si eu o intrebare, cand vreau sa intru pe net de pe google chrome mi se incarca pagina cu site-ul pe care vreau sa intru si dupa cateva secunde dispare si apare pagina alba, iar la adresa apae about:blank adica pagina goala, va rog cine stie in ce consta problema sa ma ajutati si pe mine, mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

In Google Chrome faci urmatori pasi:
Mergi la Menu->Optiuni. La Start Page (pagina curenta) selecteaza -> deschideti urmatoare pagina si bifeaza si casuta care urmeaza pentru a-ti pune butonul pentru home page in browser.Pentru Google scrie linkul: https://www.google.ro/

Acum STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).

Incearca sa intri pe site-uri acum!

11 răspunsuri:
| DeidaraXR1 a răspuns:

Cea mai usoara cale de a rezolva este de a reinstala windowsul. Altfel poti instala Java, Netframework si poate merge... Incearca sa reinstalezi Chrome. Pune Mozzila, vezi daca merge, si apoi iar Chrome. Cauta pe google IN ENGLEZA etc...

| DjZen a răspuns (pentru DeidaraXR1):

Instalarea windowsului este in ultima cauza nu are de ce sa reinstall la windows

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru DjZen):

Eu am zis asta deoarece nu toata lumea se pricepe la calculatoare. In plus e cam greu sa iti dai seama ce are daca nu esti langa el. Reinstalarea windowsului este mai direct numai ca faci cateva sacrificii. Ar putea fi ceva de la java scripturi si nu toata lumea se descurca. In concluzie daca nu vrei sa astepti prea mult si PC-ul iti face figuri e cea mai buna optiune.

| neluL a răspuns (pentru DeidaraXR1):

Mai bine taceai! Cum sa recomanzi ca fiind cea mai usoara cale reinstalarea sistemului de operare? De unde ai ajuns tu la concluzia asta? Nu mai posta ''aiurea in tramvai''!

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru neluL):

Dude NU am zis ca e cea mai buna. Este cea mai simpla si mai directa. Daca nu vrei poti icnerca ce am scris eu mai sus, adica sa cauti pe google:

http://lmgtfy.com/? q=when+i+enter+a+site+on+chrome+i+get+about%3Ablank

Poti de asemenea sa iti reinstalezi Java sau sa iti pui o versiune mai buna de NetFramework. daca nu ai bifat Windows Updates. SO... Get your facts straight and don't blame!

Apropo, crezi ca toata lumea stie ce e aia Java, NetFramework. sau Scripturi? Nici eu nu sunt as la PC dar ce stiu am invatat de pe google.

| neluL a răspuns (pentru DeidaraXR1):

Nu mai face recomandari de reinstalare a sistemului de operare pentru ca aia nu e o rezolvare! In cazul de fata poti recomanda reinstalarea browserului si curatarea registrilor din windows cu Ccleaner.

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru neluL):

De ce esti asa rau? Daca esti tu asa smecher ocupate tu de toate intrebarile. Cand incearca cineva sa ajute mai bine taci! Dai o mana de ajutor si totul e OK. Dumbass

| neluL a răspuns (pentru DeidaraXR1):

Pai nu sunt rau daca iti dau un sfat sa nu mai spamezi intrebarile cu ->reinstaleaza windowsul. Am crezut ca ai inteles ceva din raspunsurile mele. In legatura cu ajutatul pe TPU nu cred ca ne comparam la rankul pe care il ai.

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru neluL):

Faina democratie. Egalitate... Pute-ai pur si SIMPLU sa iti pui optiunea ta. Eu as fi citit-o si as fi vazut care e treaba. In plus, la 14 ani de viata pe care ii am cred ca stiu ceva despre calculatoare.

| DjZen a răspuns:

Vezi daca legatura la internet este conectata cum trebuie, sau poti sa intri in setari si sa setezi goole ca pagina principala de pornire. Daca nici asa nu merge foloseste alt browser. Doar in ultima istanta dai un reinstall la Windows sau eventual un system restore

| amaterasu1995 explică:

Mersi mult ca a-ti raspuns, neluL funda de la mine mersi