| Boomber a întrebat:

Cu 8 gb ram
procesor i7 de 3.4 ghz
placa video GeForce GT630 2gb 128 biti
placa de baza Intel h67
mi-ar merge gta 5 la cerinte maxime? sau macar la mediu?

Răspuns Câştigător
| ITMania a răspuns:

Asa:
http://bit.ly/1hutqMJ

Nu ai ce face cu i7 in jocuri, e la fel de bun ca un i5 si cu mult mai scump.
Prastia aia de GT630 abia duce Mario si tu vrei GTA 5 (daca va aparea pe PC) cu detalii maxime? HD7970 e de vreo 10 ori mai buna.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cre ca la un low-medium merge, asta deoarece e o cofngiruatie cretina. Unu care da de 2 ori mai putin pe un pc de ala(pret) s-ar juca la detalii de 2-3 ori mai ridicate, daca ar fi o configuratie facuta cu cap. Nu mai zic la tine. Ce buget ai?

| taken a răspuns:

GTA 5 nu este pentru PC, poate va aparea in 2014. Poate.
Ce PC gaming este asta cu I7 si cu placa video de 280 lei?
Pune o placa video care sa aiba DDR 5 nu DDR 3.
Pune un I5 si o placa video buna nu aia.

| hp8510p a răspuns:

Ai bottleneck la pc-ul ala.Ce faci cu rahatul ala de placa video?

| secret95 a răspuns:

Iti va merge cu setarile pe low, incearca sa joci gta san andreas e mult mai popular pana cand gta V va fi la fel, Iti recomand serveru RPG.BOOTER.RO:7777 no sa-ti para rau.

| Boomber explică:

Pai atunci dati-mi si mie un model de calculator pentru gaming ce placa video ar fi buna etc. ca sa mearga gta 5 la mediu-high
pana in 4000lei

| Boomber explică:

Pai un model de calculator se poate?big grin va rog
adica ce placa video am nev etc

| ITMania a răspuns (pentru Boomber):

Asa:
http://bit.ly/1hutqMJ

Nu ai ce face cu i7 in jocuri, e la fel de bun ca un i5 si cu mult mai scump.
Prastia aia de GT630 abia duce Mario si tu vrei GTA 5 (daca va aparea pe PC) cu detalii maxime? HD7970 e de vreo 10 ori mai buna.