| DavidMnt13 a întrebat:

am si eu o intrebare. Ieri mi-a intrat putina apa in telefonul A8 2018, da stiu ca este waterproof, dar azi nu mai imi arata notificarea aceea ca am apa, iar acum mi-a aratat iar si imi spune: A fost detecatat umiditate in portul incarcator/USB. Inainte de a incarca telefonul asigurati-va ca este uscat.Uscarea completa a portului poate dura ceva timp. Ce sa fac ca sa scot asa anumita cantitate de apa din telefon? va rog

5 răspunsuri:
| Illuminati2016 a răspuns:

Nu trebuie sal pui in orez doar astepti cateva ore pana se usuca fu da?

| Cristiana_Acojocaritei_1993 a răspuns (pentru Illuminati2016):

Orez ul a soare din umezeala mai rapid decat dar uscat de la sine. Dar merge si Sal lasi in Voia lui o zi doua pana se usuca happy

| Vali215 a răspuns:

Bună! Ştiu că nu e răspunsul pe care îl cauţi, dar îţi recomand să te duci la un gsm, aşa ar fi cel mai simplu.

| Cristiana_Acojocaritei_1993 a răspuns:

Pune in pozitie verticala, cu portul ubs in jos intr-o punga de orez. Nu e o gluma. Chiar a soare umezeala. Trebuie sa il lasi peste noapte sau mai mult. Depinde cata apa a intrat in El. Si uscat ul cu feonul merge, dar e periculos, pentru ca poti sa faci condemns din cauza aerului cald si piese le reci sau invers happy. EU, am tinut telefonul la uscat 3 zile si sa redeschis ca nou, desi s-a inchis cu scurt circuit gen, dupa c'è fetita mea la "rontait" putin si a bagat saliva in mud a de la casti happy

| KTMarius a răspuns (pentru Cristiana_Acojocaritei_1993):

Si eu folosesc metoda asta si functioneaza!happy