| cristi28george a întrebat:

am si eu o problema.
am lasat decodoru RDS langa monitoru de la pc si cand am aprins pc-ul apare si dispare dupa doua secunde imaginea la monitor.
de la ce poate fi? il pot face? (mentionez ca am schimbat monitoru si problema a disparut, deci este de la monitor)
as putea sa ma duc la un service de monitoare, dar eu as vrea sa imi dati un raspuns, daca il pot face eu/ daca pot rezolva aceasta problema? cine stie, dau funda!

2 răspunsuri:
| cookie01 a răspuns:

De la decodor nu are cum fi, nu are nicio legatura. Cred ca s-a defectat ceva sau s-a dezlipit ceva in monitor. Asta numai un electricean poate face, cu stratie de lipit, ustensile, etc. Doar daca le ai pe toate astea si te pricepi in domeniu l-ai putea face.

| myrko a răspuns:

Poti da mai multe detalii despre monitor te rog.